Boží Dar

Boží Dar je horské městečko, které je svou nadmořskou výškou 1028 m.n.m. nejvýše položeným městem ve střední Evropě. Leží na hranici s Německem, pod Klínovcem, nejvyšší horou Krušných hor. Turisté zde naleznou perfektní podmínky pro zimní i letní rekreaci. Okolí Božího Daru nabízí 120km upravených a značených běžeckých tras. Prochází tudy i známá krušnohorská magistrála. Sjet můžete desítky kilometrů sjezdových tratí s 18 vleky a 4 sedačkovými lanovkami.

500m od penzionu se nachází ski areál Hranice a SKI areál Novako (škola lyžování, snowboardingu, snowtubing) vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi. Lyžařský areál Neklid je pro pokročilejší lyžaře. Pro náročné je SKI areál Klínovec, vzdálený 2km z Božího Daru (dopravu zajišťuje Ski bus). Nejdelší sjezdovku Krušných hor najdete v Jáchymově -Ski areál Nový Klínovec a nejmodernější areál Krušných hor nabízí Ski areál Plešivec.

Pokud hledáte trochu více adrealinu, můžete vyzkoušet školu snowkitingu, snowparky nebo snowtubing. Boží Dar nabízí dětem výlety na sněžných skůtrech a pro rodiče jsou k zapůjčení sněžnice, na kterých můžete prozkoumat okolí města, a to s průvodcem nebo na vlastní pěst. Samozřejmně zde najdete půjčovny lyžarského vybavení, lyžařské školy atd...

Během teplejších dní v roce můžete projít spousty pěších stezek. Nabízí se i oblíbená cykloturistika, kterou lze provozovat v různé náročnosti a v různých délkách okruhů. Spoustu míst se zde dá využít pro oblíbený Nordic Walking. Přes božídarské rašeliniště vede jedna z naučných stezek. Děti ještě zvláště potěší Ježíškova cesta, která je plná zábavy pro děti každého věku. Můžete si vybrat mezi větším (12,9km) a menším (5,6km) okruhem

Aquapark je možné navštívit v sousedním lázenském městě Jáchymov nebo v Marienbergu, který je od Božího Daru vzdálený 47 km, kde jsou návštěvníkům k dispozici kryté i venkovní bazény, bazén se slanou vodou, dětský bazén,tobogány, vlny, sauny a další vodní zábavy. Spoustu aktivit nabízí i 4km vzdálené německé městečko Oberwiesenthal s kabinkovou lanovkou, venkovním stadionem pro bruslaře, letní  bobovou dráhou apod.

Na výlety lákají i 28km vzdálené Karlovy Vary, které nabízejí velké množství kulturních a turistických aktivit a v jejichž okolí se nachází mnoho historických památek (hrad Loket, hrad Bečov nad Teplou, zámek Kynžvart…)